تاریخ امروز:۱۴ آذر ۱۳۹۹
ارتباط با همسر شیرین فخار

روش های تعامل با همسر

شیرین فخار در وبسایت خود با کمک گرفتن از بهترین روانشناس ها،به انواع نگرانی ها رسیدگی میکند و با ارائه مقالات معتبر در زمینه ارتباط با همسر فعالیت دارد.

در حقیقت هر خانواده‌‌ای مانند یک دولت، قوانین مختص به خود را دارد. ازدواج دو عضو از دو خانواده مستقل که قوانین‌شان نیز با یکدیگر تفاوت بسیاری دارد، می‌تواند مشکلاتی را هم برای خانواده تازه تأسیس و هم خانواده‌های هر یک از طرفین ایجاد کند. برای مثال در یک خانواده صمیمیت بسیار است و در خانواده‌ای دیگر بر استقلال عاطفی اعضای خانواده تأکید شده است. این تلاقی، خواه ناخواه مشکلاتی را ایجاد می‌کند که باید با تدبیر آنها را برطرف کرد.

ارتباط با همسر و ازدواج ابعاد گوناگونی دارد. ازدواج تنها محدود به رابطه جنسی و عاطفی نیست، بلکه افراد تقریبا در تمامی ابعاد زندگی با یکدیگر در ارتباط خواهند بود. عدم تفاهم بر سر برخی از این موضوعات می‌تواند شروعی برای تنش و ناسازگاری باشد. بسیاری اوقات زوجین بیان می‌کنند پیش از ازدواج با هیچ کدام از این مسایل درگیر نبوده‌اند، اما بعد از تشکیل زندگی رسیدن به توافق بر سر بسیاری از مسایل سخت شده است. در ادامه ارتباط صحیح با همسر در ابعاد مختلف ارتباطی بررسی شده است.

امروزه بیشتر همسران برای دریافت عشق، صمیمیت و حمایت عاطفی ازدواج می کنند. شواهد فراوانی گویای آن است که همسران جوان در جامعۀ امروزی برای برقراری و حفظ روابط صمیمی و دوستانه به مشکلات شدید فراگیری دچارند.
همسر

یکی از مسائلی که مشاوران ازدواج با آن روبه رو هستند، مشکلات مربوط به صمیمیت و کمک به بهبود آن در همسران است؛ زیرا یکی از شاخص هایی که امروزه باعث آشفتگی در ارتباط همسران می شود، کمبود صمیمیت است و یکی از مهم ترین و کم هزینه ترین روش های ایجاد صمیمیت بین همسران، گفت وگو و تعامل سازنده است. یکی از مسائل مهمی که زن و شوهر را به هم نزدیک می کند، گفت وگو و صداقت داشتن در کارهاست. برای یک ازدواج فرخنده و بادوام، همسران باید از اینکه کنار هم هستند، لذت ببرند و صحبت کردن با هم عمده ترین چیزی است که باید موردتوجه قرار گیرد.

دلایلی که برای احترام گذاشتن به همسر خود باید بدانید:

  • از نظر احساسی و مالی از خانواده حمایت می‌کند
  • تمام تلاشش را می‌کند تا خانواده‌اش شاد و راضی باشند
  • الگوی فرزندان‌تان است
  • بی‌قید و شرط دوست‌تان دارد و در هر شرایطی کنار شماست
  • به شما اطمینان دارد و هر مشکلی برایش پیش بیاید با شما مطرح می‌کند
  • احترام شما، خصوصیات او را به عنوان یک شوهر و یک پدر برای بچه‌ها تثبیت می‌کند
  • احترام شما به او انگیزه می‌دهد تا شما را بیشتر و بیشتر دوست بدارد

وقتی عصبانی هستید قبل از اینکه عملی انجام دهید ۲۴ ساعت صبر کنید ، مهم است چون وقتی عصبانی می شوید خودتان نیستید.

مسائل کوچکی هست مانند ظرف شستن که همسرتان فراموش می کند و یا مسائل جدی تری مانند تهمت زدن یا دروغ گفتن سعی کنید قبل از عمل کردن دقایقی فکر کنید ، هنگام عصبانیت هر تصمیمی که بگیرید موجب آسیب و پشیمانی می شود .

روانشناسان می گویند :۲۴ ساعت زمان طولانی نیست اما به اندازه کافی برای حفظ آرامش و خون سردی کافی است و سعی کنید با همسرتان عاقلانه و مناسب بدون بلند کردن صدا صحبت کنید شاید برای شما این زمان کمتر از ۲۴ ساعت باشد ولی مطمئن باشید که زمان برای سریدن به آرامش برای همه نیاز است.

اشتراک‌گذاری

ما در وب سایت خود با کمک گرفتن از بهترین روانشناس ها، به ارزیابی و روش های درمانی انواع نگرانی های روانشناختی در بزرگسالان ، نوجوانان و کودکان می پردازیم، که از جمله خدمات روانشناسی بالینی ما شامل:اطلاعات و تولید محتوای علمی و تخصصی در رابطه با اختلالات خلقی و اضطرابی ، اختلالات خوردن ، مشکلات رابطه ، استرس شغلی ، ADHD ، تروما ، نگرانی های جنسی ، مشکلات مصرف مواد و موارد مشابه دیگر است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *