تاریخ امروز:۲ مهر ۱۴۰۰
روابط اجتماعی شیرین فخار

اصول و پایه روابط اجتماعی

شیرین فخار در وبسایت خود با کمک گرفتن از بهترین روانشناس ها،به انواع نگرانی ها رسیدگی میکند و با ارائه مقالات معتبر  درباره روابط اجتماعی فعالیت دارد.

از آنجا که تعامل اجتماعی انسان‌ها حول تامین مجموعه نیازهای زیستی و اجتماعی مشترک صورت می‌گیرد، میان تمام فرهنگ‌ها الگوهای ثابت و مشترکی در زمینه آداب معاشرت وجود دارد. اما در عین حال، چگونگی این الگوها در هر فرهنگی تابع نظام ارزش‌ها و باورهای خاص آن است. از این رو، گرچه همه جوامع برخی رفتارها را «مودبانه» و برخی دیگر را «خارج از نزاکت» می‌شمارند، اما این‌که چه چیزی مودبانه است یا نیست تنها به وسیله فرهنگ هر جامعه تعریف می‌شود

شکل دادن به روابط برای بعضی‌ها بیشتر یک مسئله‌ی کاری است تا یک شیوه‌ی زندگی. بسیاری از افراد ممکن است فرصت‌های کاری بسیار خوبی را از دست بدهند؛ به این دلیل که نمی‌توانند با افرادی که در اطرافشان هستند به‌خوبی ارتباط برقرار کنند. در حالیکه برای برخی افراد، ارتباط برقرار کردن با دیگران در مدت زمان کوتاه کاری بسیار ساده و طبیعی است، برای برخی دیگر مدت زمان بیشتری لازم است تا چنین رابطه‌هایی شکل بگیرد. آیا این توانایی یک استعداد ذاتی است یا می‌توان آن را فرا گرفت؟ واقعیت این است که با انجام برخی تمرین‌ها می‌توانیم روابط اجتماعی موفق داشته و به مرور زمان نیز در این توانایی مهارت بیشتری پیدا کنیم.

شیوه برخورد با دیگران و آشنایی با اصول و مهارت‌های روابط اجتماعی اهمیت ویژه‌ای دارد؛ زیرا همه ما بخش عمده‌ای از زندگانی خود را در ارتباط با دیگران سپری می‌کنیم. این‌که می‌بینیم برخی افراد در روابط اجتماعی خود موفق هستند و قدرت تأثیرگذاری و نفوذ بر دیگران را دارند، اگر خوب دقت کنیم و رفتار آن‌ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم، می‌بینم که آن‌ها در اثر تمرین و تجربه یک‌سری اصول و مهارت‌هایی را فرا گرفته‌اند که اگر ما نیز آن‌ها را رعایت کنیم و به جا و مناسب به کار بریم، روابط ما با دیگران بهبود می‌یابد و می‌توانیم هم در خانواده و هم در جامعه سازگاری بیش‌تری داشته باشیم و با همه افراد و سلیقه‌های مختلف کنار بیاییم.

در اکثر موقعیت‌ها، تصویر و ظاهر شما بخشی از چیزی نیست که توصیف‌کننده شماست؛ بلکه همه آن چیزی است که شما را توصیف می‌کند. کسانیکه چیزی درمورد شما نمی‌دانند با تنها اطلاعاتی که در دست دارند جای خالی‌ها را پر می‌کنند، و آن چیزی نیست جز آنچه از رفتار و کردار شما می‌بینند. صرفنظر از فکری که شما درمورد خودتان دارید، یک عادت اجتماعی بد می‌تواند معیار فکر دیگران نسبت به شما شود: هر کسی که ببیند شما غذایتان را با دهان باز می‌جوید خیلی قبل از اینکه شغل یا تخصص شما را به خاطر بسپارد، آنرا به یاد خواهد آورد.

اشتراک‌گذاری

ما در وب سایت خود با کمک گرفتن از بهترین روانشناس ها، به ارزیابی و روش های درمانی انواع نگرانی های روانشناختی در بزرگسالان ، نوجوانان و کودکان می پردازیم، که از جمله خدمات روانشناسی بالینی ما شامل:اطلاعات و تولید محتوای علمی و تخصصی در رابطه با اختلالات خلقی و اضطرابی ، اختلالات خوردن ، مشکلات رابطه ، استرس شغلی ، ADHD ، تروما ، نگرانی های جنسی ، مشکلات مصرف مواد و موارد مشابه دیگر است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *