تاریخ امروز:۲ مهر ۱۴۰۰
روانشناسی تربیتی شیرین فخار

روانشناسی تربیتی چه مفهومی دارد؟

شیرین فخار در وب سایت خود با کمک گرفتن از بهترین روانشناس ها،  به  ارزیابی و روش های  درمانی انواع نگرانی های روانشناختی، روانشناسی تربیتی در بزرگسالان ، نوجوانان و کودکان می پردازد.

که از جمله خدمات روانشناسی بالینی شیرین فخار شامل:اطلاعات و تولید محتوای علمی و تخصصی در رابطه با اختلالات خلقی و اضطرابی ، اختلالات خوردن ، مشکلات رابطه ، استرس شغلی ، ADHD ، تروما ، نگرانی های جنسی ، مشکلات مصرف مواد و موارد مشابه دیگر است .
روان شناسی ترتیبی به دسته از روان شناسی هایی گفته می شود که در راستای تعلیم و تربیت انجام می گیرد.
اهداف روان شناسی ترتیبی حاصل روان شناسی و تربیت است.
هدف های روان شناسی ترتیبی شامل مواردی همچون : – آماده سازی و یا بدست آوردن اطلاعات درباره شناخت علمی یا کاربردی : اصول اصلی روان شناسی تربیتی درک و شناسایی می باشد به عنوان فرآیندی برای آموزش تاثیر گذار مورد استفاده قرار می گیرد.
شناسایی مواردی مثل رشد و کامل شدن و توانایی شناخت  درک بهتر مسایل  در شناخت های علمی یا کاربردی، کاربرد دارد.
– مهارت : توانایی در انتخاب و درک مسایل از موارد به خصوص درسی و تربیتی می باشد، که این نوع توانایی ها برای اصول رشد به کار می رود. فرآیندهای اصلی روان شناسی تربیتی  : کسانی که روی به روان شناسی تربیتی می آورند می دانند که تمامی مطالب روان شناسی تربیتی دارای اهمیت بالایی در تربیت است.
روان شناسی تربیتی دارای  نظریه های مختلفی از نوع پژوهش، مسایل و ترفندهای مخصوص به خود است.
روانشناسی تربیتی می‌ تواند در شناخت تفاوت‌ های موجود میان یادگیرنده‌ ها به یاری ما بشتابد. از آنجا که هر یادگیرنده، شخصی منحصر به فرد و یگانه است، آگاهی داشتن از تفاوت ‌های فردی یادگیرندگان برای آموزش اثربخش و کارآمد ضروری است. روانشناسی تربیتی در شناخت و درک فرایند های یادگیری و ماهیت دانش‌ ها و مهارت‌ هایی که انتظار داریم یادگیرندگان کسب کنند، به ما کمک می‌ کند. روانشناسی تربیتی می‌ تواند در بخش آموخته ‌های یادگیرندگان و روش‌ های تهیه ابزارهای سنجش کارآمد به ما کمک کند.
هدف غایی روان‌شناسی تربیتی عبارت است از، توانا ساختن معلم در کاربرد مفاهیم و اصول روان‌شناختی در اصلاح عمل آموزش و پرورش.
روان‌شناسی تربیتی، بیشتر حاصل جمع دو علم روان‌شناسی و تربیت است. شناختی که از روان‌شناسی به دست می‌آید در فعالیت‌های کلاس درس و مدرسه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این علم، یک علم پیچیده است و در دین، فلسفه و روان‌شناسی محض که شامل مطالعات آزمایشگاهی روی حیوانات است، ریشه دارد.
اشتراک‌گذاری

ما در وب سایت خود با کمک گرفتن از بهترین روانشناس ها، به ارزیابی و روش های درمانی انواع نگرانی های روانشناختی در بزرگسالان ، نوجوانان و کودکان می پردازیم، که از جمله خدمات روانشناسی بالینی ما شامل:اطلاعات و تولید محتوای علمی و تخصصی در رابطه با اختلالات خلقی و اضطرابی ، اختلالات خوردن ، مشکلات رابطه ، استرس شغلی ، ADHD ، تروما ، نگرانی های جنسی ، مشکلات مصرف مواد و موارد مشابه دیگر است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *