تاریخ امروز:۲ مهر ۱۴۰۰
روانشناسی خواب راحت

راه حل های روانشناسی برای خواب راحت

شیرین فخار در وبسایت خود با کمک گرفتن از بهترین روانشناس ها،به انواع نگرانی ها رسیدگی میکند و با ارائه مقالات معتبر  درباره روانشناسی خواب راحت فعالیت دارد.

روانشناسی خواب راحت

خواب عبارت است از عدم توانایی ارادی درکنترل محیط فیزیکی و کاهش یا نقصان سطح هوشیاری، که مسئولیت تنظیم بخش قابل توجهی از آن برعهده هیپوکامپوس و هیپوتالاموس میباشد. تعلیق نسبی ادراکات حسی و غیرفعال شدن تقریباً تمام عضلات ارادی در زمان استراحت طوری‌که فعالیت بدن و ذهن تغییر کرده و توهم‌های بینایی جایگزین تصاویر واضح واقعی بشوند.

تشخیص مراحل خواب نیازمند روشی مناسب است تا بتواند هر مرحله را همانند روش های دستی و با استفاده از دانش های موجود در این زمینه تعیین نماید. در این تحقیق با استفاده از داده های زمینه تعیین نماید. در این تحقیق با استفاده از داده های طریق اسپکتروگرام بدست آمده است و همچنین با توجه به سیکل خواب و مرحله قبلی با استفاده از شبکه های عصبی به تعیین مراحل خواب پرداخته شده است. نتایج نشان می دهد که با استفاده از ویژگی های زمان-فرکانس و اعمال آن به شبکه های عصبی می توان به جداسازی مراحل خواب از یکدیگر با دقت ۸۵,۲۵ % رسید.واستخراج ویژگی های مناسب از نمایش زمان- فرکانس که از طریق اسپکتروگرام بدست آمده است و همچنین با توجه به سیکل خواب و مرحله قبلی با استفاده از شبکه های عصبی به تعیین مراحل خواب پرداخته شده است. نتایج نشان می دهد که با استفاده از ویژگی های زمان-فرکانس و اعمال آن به شبکه های عصبی می توان به جداسازی مراحل خواب از یکدیگر با دقت ۸۵,۲۵ % رسید.

افراد در هنگام خواب یک سری مراحل را طی می کنند، ما در این مقاله مراحل خواب را بررسی می کنیم در هنگام خواب فعالیت مغز همچنان ادامه دارد و یکسری فعالیت های خاصی را طی می کند تا به مرحله خواب عمیق برسد. معمولاً خواب از چهار مرحله ۱، ۲، ۳، و خواب REM (حرکت سریع چشم) تشکیل می شود. این مراحل به صورت چرخه ای از مرحله اول شروع شده و تا REM پیشرفت می کنند و دوباره به مرحله ۱ برمی گردد. یک چرخه کامل خواب به طور متوسط ۹۰ تا ۱۱۰ دقیقه طول می کشد و هر مرحله بین ۵ تا ۱۵ دقیقه زمان می برد.

بیدار شدن متعدد در طول شب، بیدار شدن زودهنگام و ناتوانی در به خواب رفتن دوباره و یا خستگی روزانه شدید می‌تواند نشانه‌هایی از اختلالات جدی خواب و یا از علائم افسردگی باشد.

مداخلاتی درمقابله با اختلالات خواب مطرح است که یکی از آنها بحث ورزش و آرام سازی است. ورزش چه از لحاظ فیزیولوژیکی و چه به لحاظ روانشناختی موثر واقع می شود. در کنار ورزش از آرام سازی هایی صحبت می شود که بخشی از آن توسط روانشناسان آموزش داده می شوند و بخشی دیگر آموزه هایی است که از مشرق زمین آمده و به نوعی توسط جامعه جهانی مورد توجه قرار گرفته است که از این میان می توان به یوگا اشاره کرد و پژوهش هایی نیز مفید بودن این روش را تایید کرده است

گاهی مشکلات خواب افراد با مداخلات ساده ای قابل تغییر است به عنوان مثال با داشتن افکار منفی، مشاهده اخبار قبل از خواب، دیدن فیلم های نامناسب و مطالعه کتاب هایی که باعث بروز هیجان های منفی می شود احتمال بیشتری دارد فرد دچار اختلال خواب شود بنابراین لازم است فرد در طول روز بویژه قبل از خواب از داده هایی که بار منفی ایجاد می کند خودداری کند.

اشتراک‌گذاری

ما در وب سایت خود با کمک گرفتن از بهترین روانشناس ها، به ارزیابی و روش های درمانی انواع نگرانی های روانشناختی در بزرگسالان ، نوجوانان و کودکان می پردازیم، که از جمله خدمات روانشناسی بالینی ما شامل:اطلاعات و تولید محتوای علمی و تخصصی در رابطه با اختلالات خلقی و اضطرابی ، اختلالات خوردن ، مشکلات رابطه ، استرس شغلی ، ADHD ، تروما ، نگرانی های جنسی ، مشکلات مصرف مواد و موارد مشابه دیگر است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *