تاریخ امروز:۲ مهر ۱۴۰۰
زبان انگلیسی شیرین فخار

یادگیری زبان انگلیسی با متد های روانشناسی

شیرین فخار در وبسایت خود با کمک گرفتن از بهترین روانشناس ها،به انواع نگرانی ها رسیدگی میکند و با ارائه مقالات معتبر در زمینه یادگیری زبان انگلیسی با متد های روانشناسی فعالیت دارد.

آموزش زبان به صورت یک حرفه از قرن بیستم جای پای خودش رو محکم کرد و پایه و اساس متدهای حال حاضر در تدریس همه در اوایل قرن بیستم تثبیت شد چرا که زبان شناسان گرد هم اومدن تا برای آموزش زبان محتوای آموزشی طراحی بکنند. اما این قرن خیلی سر راست نبود بلکه کلی تغییرات شگرفی رو تجربه کرد و به قرن بیست و یک رسید. این تغییرات بیشتر از همه شامل حال متدهای تدریس میشد. مفهوم “متد” در تدریس زبان – فعالیت‌های سیستماتیکی که در کلاس بر اساس یک تئوری خاص در آموزش طراحی شده‌اند – شاید بشه گفت که شالوده‌ی اون هست.

وقتی به یادگیری زبان انگلیسی فکر می‌کنیم، بیشتر انرژی خود را روی نتیجه متمرکز می‌کنیم. هدف ما از یادگیری زبان مواردی مانند ایجاد ارتباط با همکاران خارجی، پرسیدن آدرس در یک کشور خارجی و یا خواندن کتاب به زبان خارجی است اما نکته‌ای که غالباً فراموش می‌کنیم این است که بین دو نقطه شروع و پایان مسیری وجود دارد که مستلزم تلاش، دقت و تمرکز است.

تمرکز روی پیچیدگی‌های فرایند یادگیری به جای نتیجه احتمالی آن، شما را از استرس‌ها رها می‌کند و درنهایت تأثیر مثبتی برسرعت پیشرفتتان می‌گذارد (ما اغلب توانایی های خود را بیش از حد ارزیابی می کنیم و انتظار داریم زودتر از حد ممکن به نتیجه برسیم).
اگر تمرکز خود را به جای نتیجه روی مسیر بگذارید در صورت بروز تأخیر یا شرایط غیرقابل پیش بینی برنامه تحصیلی شما دچار مشکل نخواهد شد.

لازم نیست ساعت‌های طولانی مطالعه کنید. بهتر است انواع فعالیت‌هایی که می‌توانند برای توسعه مهارت‌های جدید انگلیسی به شما کمک کنند را امتحان کنید (بخوانید، واژگان جدید را حفظ کنید، فیلم تماشا کنید) اما به یاد داشته باشید که این فعالیت‌‌ها را باید به صورت مرتب انجام دهید.

سعی کنید آگاهانه این کار را انجام دهید. به عنوان مثال، به جای چسباندن ترجمه اشیا روی آن‌ها، هر بار که از وسیله‌ای استفاده می‌کنید از خود بپرسید که “به زبان انگلیسی چه می‌شود؟” این به شما کمک می‌کند تا اطلاعات را حفظ کنید. تا حد امکان از مهارت‌های جدید انگلیسی خود استفاده کنید.

شاید این برای شما پیش آمده باشد که کلمات را در کلاس کاملاً به خاطر سپرده باشید و تمام امتحانات را به راحتی گذرانده باشید اما به محض اینکه خواسته‌اید این کلمات را در زندگی واقعی خود به کار ببرید، گویی آنها از ذهن شما تبخیر شده‌اند.
این مسئله ربطی به سن و سال شما ندارد، مشکل از جای دیگری است. مشکل وقتی بوجود می‌آید که شما کلمات را تحت یک شرایط خاص یاد می‌گیرید اما می‌خواهید آنها را در شرایط دیگری بکار ببرید.

تحقیقات والاس نشان می‌دهد که استراحت دادن به خود هنگام مطالعه تأثیر مثبتی بر به خاطر سپردن اطلاعات می‌گذارد.
همان‌طور که می‌دانید، دور شدن از فعالیتی که مشغول آن هستید، منجر به پیدا کردن یک راه حل موفق می‌شود، زیرا ذهن شما فرصت استراحت و تازه‌تر شدن را پیدا کرده است.

اشتراک‌گذاری

ما در وب سایت خود با کمک گرفتن از بهترین روانشناس ها، به ارزیابی و روش های درمانی انواع نگرانی های روانشناختی در بزرگسالان ، نوجوانان و کودکان می پردازیم، که از جمله خدمات روانشناسی بالینی ما شامل:اطلاعات و تولید محتوای علمی و تخصصی در رابطه با اختلالات خلقی و اضطرابی ، اختلالات خوردن ، مشکلات رابطه ، استرس شغلی ، ADHD ، تروما ، نگرانی های جنسی ، مشکلات مصرف مواد و موارد مشابه دیگر است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *